PLAČIOS ŠYPSENOS visiems, užklydusiems į EKOVASARA.LT!

Mėnulio fazė


Priešpilnis
Priešpilnis

Mėnulis Jaučio ženkle
6 Mėnulio diena

Dienos trukmė

Saulė teka 07:38
Saulė leidžiasi 17:50

SVEČIO ĮRAŠAS: Vartojimo kultūros klaustukai

Sekmadienį atsirado laiko „pasikultūrinti“, tad apsilankėm Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Dar gyvi „Darom“ įspūdžiai, todėl ir veikiančioje Vytauto Kaušinio – vieno žinomiausių savo meto plakatistų – parodoje akys užkliuvo už 1984 m. gamtos apsaugai skirto plakato. Regis, gamtos dergimas yra aktuali ne tik šių dienų „akropolio kartos“ problema… Tačiau, jeigu prieš ketvirtį amžiaus buitines atliekas sudarė savo misiją jau atlikę daiktai, tai dabar didžioji dalis šiukšlių – ne patys daiktai, o pakuotės nuo jų.

              Jūsų dėmesiui kelios Giedrės mintys su daug klaustukų apie vartojimo kultūrą:

Manau, kad ekologiškam gyvenimo būdui labai svarbu ne tik tai, ką mes vartojame, bet ir kiek. Juk geras sugyvenimas su mus supančia aplinka – tai kuo mažiau vartojant ir darant įtaką gamtai, gyventi pilnavertį gyvenimą. Žmogui gyvybinėms funkcijoms palaikyti į dieną užtektų 2000 kalorijų – o kiek suvartojame mes? Ir kuri jų dalis yra skirta malonumui, o kuri yra būtina išgyvenimui? Šiandieniniame moderniame pasalyje vyrauja tokia vartojimo kultūra:  kuo daugiau, kuo dažniau, kuo inovatyviau. Bet gal verta prisiminti, kad viskas, kas nauja, tai seniai užmiršta sena?

Ar tikrai mums reikalingas naujas plastikinis maišelis kiekvieną kartą apsiperkant parduotuvėje? Gal geriau naudoti daugkartinį? Ar tikrai mes turime ne per daug daiktų, kad jaustumėmės gerai ir patogiai? Ar būtina 200 metrų važiuoti automobiliu – gal galima ir pėsčiomis nueiti iki artimiausio parko ir pasigrožėti besikeičiančiais metų laikais?

Pabaigai noriu paklausti – kada paskutinį kartą žiūrėjot į debesis, bandydami Ten įžiūrėti Kažką Paslaptingo?

3 comments to SVEČIO ĮRAŠAS: Vartojimo kultūros klaustukai

  • brolis-molis

    Žiūrim žiūrim į debesis, matom ten visokių drakonų, mergelių ir binladenų. Tačiau dažniau dabar žiūrim į žemę, kad į šuniuko š… neįliptume…

  • Taip, dabar debesys labai gražūs – dėl Islandijos vulkano 🙂

  • mare

    tie, kurie pakelia akis į debesis, dažniausiai ir žemėje mato grožį, todėl ir nešiukšlina…

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>