Archyvai

Skaniausių obuolių rinkimas

Skaniausių obuolių rinkimas

Freedom rudeninių obuolių veislė buvo pripažinta skaniausia

Prieš šešis metus sodintas sodas šiemet jau nuo 4 obelų pradžiugino pirmuoju derliumi, tad surengėme aklą degustaciją ir rinkome skaniausius obuolius. Kadangi tai – pirmieji, ilgai laukti obuoliai, tad išvaizdos nevertinome (visi ir taip gražūs), o tik skonį, saldumą ir sultingumą.

Obuoliai Florina Štaras

Žieminių obuolių veislės Florina ir Štaras savo skoniu buvo lygiaverčiai varžovai

Vertinti teko tris žieminių obuolių veisles – Florina, Štaras ir Red Kraft. Taip pat ir vieną rudeninę – Freedom. Vertinama buvo penkių balų skalėje nuo 1 iki 5.

Obuolių skonio vertinimas

Kaip jau minėjau, išvaizdos nevertinom, nors, tiesą sakant, visų obuolių ji buvo puiki. Vaisiai stambūs, prinokę, sveiki – visiems jiems galima drąsiai rašyti po 5 balus už išvaizdą.

Žieminių Freedom skonis visiems labiausiai patiko, nors ir rudeniniai Štaro obuoliai visai nedaug atsiliko. Saldžiausiais ir sultingiausiais taip pat buvo pripažinti Freedom. Beje, šią veislę dar vertino ir Baba, kuri jiems už saldumą ir sultingumą skyrė po 5 balus, o skonį – 4. Tad viską susumavus, skaniausiais 2014 m. Šilų obuoliais buvo išrinkti rudeninių Freedom obuolių veislė.

Po vertinimo, komisija dar kartą peržvelgė balsavimo rezultatus ir pasitarusi nusprendė, kad visų rūšių obuoliai yra labai labai skanūs. Taip pat nutarė rinkis į sekančią degustaciją, kurioje bus degustuojamos jau iš šių obuolių išspaustos sultys. Tikimės, kad po kelių metų taip ir padarysime.

7 komentarai Skaniausių obuolių rinkimas

 • […] kartą sode obuolių užaugo ne tik paragavimui, bet ir valgymui pilna burna. Deja, deja… Skirtingai nei pernai, obuolių net neteko paragauti… Vagys pasitaikė labai kultūringi – jokių nulaužtų […]

 • Gapadorius

  Atvirkščiai, žieminiai tapo rudeniniais, nes jie žiemos taip ir nesulauks

 • Algimantas

  Jūs taip prisiragavote, kad sumaišėte visas obuolių rūšis, tad man, kaip neišmanančiam agronomijos ir neaišku, kur kokia veislė ? Rudeniniai tapo žieminiais ir t.t . Prašome patikslinti ir atsiųsti degustacijai pavyzdžių .

 • mare

  TALPA tai tikrai buvo nemaža 🙂

 • Gapadorius

  Taip, taip sodą sodinome 2008 metais su didele talpa iš Alytaus 🙂

 • mare

  Kaip smagu, kad užaugo skanūs obuoliukai. Manau, kad reikia vertinti ir sodininkų triūsą juos prižiūrint bei genėjant, šaunuoliai gaspadoriai!!! Bet nejaugi prabėgo jau 6 metai nuo pasodinimo??? kaip greit bėga laikas…

 • sraige

  Neapsakomas malonumas buvo degustuoti mūsų svajonių sodo derlių. Labai džiaugėmės obuoliukais – visi jie nostabūs, skonis visų ypatingas. Geras jausmas.

Parašykite komentarą