Archyvai

Verdame marmalą širšėms gaudyti

Širšių gaudyklę pakabinome atokiausiame balkono kampe

Kad kaitra – rimtas išbandymas sveikatai, niekam aiškinti, turbūt, nereikia. Tačiau karščio sukeliamas pavojus gali būti ne tik tiesioginis – per kaitrą labai supiktėja įvairūs bimbilai, vapsvos ir širšės. O kadangi žmonės bandydami atsigaivint ir atsivėsinti geria sultis, valgo arbūzus, braškes, ledus, tai visi šitie saldėsiai dar daugiau privilioja vabzdžių. Tokių atakų rezultatas gali būti oi koks nemalonus 🙁

Gelbėdamiesi nuo širšių ir vapsvų, įsigijom pakabinamą gaudyklę, kuri labai puikiai atlieka savo darbą: saldaus skysčio kvapas vilioja vabzdžius, o jau ten įlindę kelio išlįsti paprastai jie jau neberanda. Bėda ta, kad kai tokia kaitra (pavėsyje +32 C), tai šis skystis išgaruoja vos per dieną – tuo tarpu, ne tokiomis karštomis dienomis jo pakanka ir kelioms savaitėm!

Teko improvizuoti ir sukurti savo firminį receptą širšėms „marmalo“:

  • 1/2 buteliuko kokakolos
  • 1 šaukštelis medaus
  • 1 šaukštelis cukraus
  • 1 šaukštas miltų
  • Keletas sutrupintos duonos gabalėlių

Viską pakanka gerai sumaišyti ir pakabinti atokioje nuo žmonių vietoje. Tai tikrai labai svarbus momentas, nes netrukus gaudyklė pavirsta tokiu mini „aviliu“ aplink kurį nuolat malasi koks tuzinas vabzdžių. Būkite budrūs ir sėkmingos medžioklės!

2 komentarai Verdame marmalą širšėms gaudyti

Parašykite komentarą