Archyvai

2013

Rugsėjis-lapkritis

Babos dovana Juliukui gimtadienio proga – žemaūgių veislės obelaitė „Delicates“. Pasodinta per Visų Šventų dieną.

Prasidėję mokslo metai, o su jais ir futbolo treniruočių ir varžybų sezonas, smarkiai suvaržo ekovasarotojų savaitgalius ir sodyboje apsilankome jau kur kas rečiau. Tačiau šiais metais Miegojimo sezoną uždarome kaip niekad vėlai – sodyboje nakvojame net 11.01, tuo labiau, kad ir orai dar lepina – naktį +6, o dieną temperatūra pakyla net +14 šilumos.

Liepa-rugpjūtis

Pirmoje eilėje iš dešinės – ankstyvos braškės Kent, trečioje – vidutinio ankstyvumo Elkat, ketvirtoje – vėlyvos Pandora / Pegasas, o antroje – visų trijų miksas

08.30-31 Paskutinį vasaros savaitgalį pasodinamos braškės, prirenkami ir sudžiovinami trys padėklai grybų. Anksti ryte maunam iš sodybos atgal į Vilnių, nes jau 10 val. jaunųjų futbolistų sezono atidarymo renginys. Kaip paskui sakė Gaspadoriukas: „vertėjo važiuoti“ :-), nes gavo diplomą kaip geriausias 2012-2013 m. sezono komandos gynėjas savo amžiaus grupėje.

Nors medžio ir nebeliko, tačiau tą vietą ir toliau vadiname „Prie pušies“

08.16-18 Taip ir nesulaukusi gandrų, nudžiūvo Pušis, tad tenka ją nupjauti. Maloniai stebina Gaspadoriukas, kuris kasdien (savanoriškai!) su Baba keliauja į mišką uogauti ir parneša po kibirėlį mėlynių.

07.08-08.11 Ekovasarotojai atostogauja – geras laikas Palangoje derinamas su vasaros darbų rutina: žolės pjovimu, daržų ravėjimu… Net nepastebėjome kaip Gaspadoriukas jūroje išmoko plaukti. Smagu!

Europos U-19 futbolo čempionatas Lietuvoje 2013 m.

Per Lietuvos-Ispanijos futbolininkų mačą sirgome už… ispanus

Taip pat, visą liepos mėnesį važinėjome į Kauną stebėti visų Lietuvos jaunųjų futbolininkų rinktinės rungtynių Lietuvoje vykusiame Europos U-19 futbolo čempionate.

Birželis

Silai 2009-2013

Lauko gėlių darželis per keletą metų virto visą vasarą žydinčiu rožynu

06.21-24 Joninių savaitgalis sodyboje džiugina dušią – žieduose skendi rožės, jazminai, bijūnai… Kibirais semiamas braškių derlius (4 kibirai!), kurį čia pat operatyviai Gaspadinė su Baba valo ir konservuoja. Nupjaunama žolė ir jaunuoliukai visose pamiškėse, formuojamas teritorijos vaizdas prie tvenkinio išpjaunant pušeles ir beržiukus.

06.08-09 Pradžios pabaiga – baigta sėja gėlynuose ir darže. Pasodinti Serenčiai gėlių darželyje prie Geltono namelio, užbaigti sodinti burokėliai. Šiemet pavasaris praslinko be šalnų, tad derlius žada būti kaip niekad gausus. Braškės mezga taip, kad jau Gaspadoriukas kartu su Baba planuoja uogas pardavinėti Palangoje 🙂 Sodas irgi nuostabiai primezgė, tačiau slyvas, vyšnias, kriaušes užpuolė miltligė, tad teko purkšti.

Gegužė

05.25-26 Vos prieš savaitę nupjauta žolė vėl batų aulus siekia, tad pirmą kartą sodybininkavimo istorijoje tenka šienauti nepraėjus nė dviem savaitėm. Pasodinta pirmoji lysvė burokėlių (125 vnt.), o antrajai rasodos neužteko – daigeliai turi dar kiek ūgtelti. Vakaronė prie TV su Čempionų lygos finalu – Bayern vs. Borussia 2:1. Gaila, nes sirgome už prūsus.

05.18-19 Pirmasis vejos pjovimas, pirmosios maudynės ežere. Nupurkštos alyvos ir vaismedžiai, užsėta žolė parkelyje, pasodinti agurkai. Viskas nuostabiai žaliuoja, žydi tulpės, narcizai, o prieš dvi savaites dar iš žemės neišlindę apyniai jau siekia namelio stogą!

05.01-03 Pirmosios, su Mamos diena susijusios atostogos sodyboje ir tikras sezono atidarymas su vakarone prie laužo. Pasodinti jurginai (miško pakrašty), pasėtos morkos, svogūnai, petražolės, lapiniai salierai, pertvarkyti gėlių darželiai sukeliant gėlės prie laužo. Pirmasis vakaras dar įsiminė antruoju Čempionų lygos pusfinaliu, kuriame Bayern’as 3:0 pakrovė Barsai (aggregate 7:0)!

Balandis

04.20-21 Pirmasis savaitgalis sodyboje. Nors dieną oras gražus, naktį dar šalta, temperatūra minusinė, tad sodyboje dar nenakvojome. Braškės, rožės ir kiti augaliukai puikiai peržiemojo, niekas neiššalo. „Avariniu būdu“, tačiau be nuostolių atidarėme Raudoną namelį. Grėbėme ir deginome pernykščius lapus, lyginome kurmiarausius, genėjome sodą, pasėtos pirmosios salotos.

Kovas

Ziema 2013

Šių metų šv. Velykos (03.31), deja, su sezono atidarymu nesutapo, nes sniego pusnys dar kelius siekė. Į Raudoną namelį nepavyko įeiti, nes užsikirto užšalusi spyna. Rimtesnis nuostolis – briedžių apgraužtas sodas.