Archyvai

2017

Gruodis

Pernai žiemą šilauogių šakeles nuskabė stirnos, tad šiemet krūmelius uždengėm eglišakėmis.

Spalis

prudas

Prūdas vandens prisipildė tik spalio mėnesį.

Šių metų vasara tradiciškai lietuviška – nemažai lietingų dienų, šilumos užteko, bet +30C kaitra, kaip jau buvome įpratę per kelis metus iš eilės, nevargino. O štai nuo pat spalio pradžios kasdien visą Lietuvą pradėjo merkti lietūs – kas jau nespėjo nusiimti per rugsėjį derliaus, tas ir paliko lauke supūti. Iškritęs kritulių kiekis tris-keturis kartus viršijo daugiametę normą, 16 savivaldybių paskelbė ekstremalią padėtį.

Persodinama Babos anūkui dovanota obelis „Delicates“.

Prieš devynerius metus Gaspadoriukas medelius sodinti talkino seneliui, o dabar pats į talką pasikvietė Babą.

vaismedziu planas

Atnaujintas sodo vaismedžių planas

Per keletą metų sode padaugėjo obelų, nes teko visai atsisakyti trešnių. Taip pat, vietoj iššalusios Alyvinių obelų veislės pasodinta „Babos“ žemaūgė obelaitė.

Rugsėjis

Nauja jazmino vieta – prie Geltono namelio gėlyno.

Prieš šešis metus pasodintas pilnavidurių Jazminų krūmas augdamas labai išsiplėtė, tad tapo nevietoje ir yra persodinamas į naują vietą, prie Geltono namelio vietoj Diemedžio (kuris perkeliamas prie tvoros, šalia Chortenzijų).

Rugpjūtis

Baba pati pirmoji išbando įsigytą surenkamą pavėsinę

Giminės susitikimas sodyboje

Pagaliau 08.11 atidaromas maudymosi sezonas „upelyje“, t.y. Salotės ežere. Šv. Mišiomis ir giminės susitikimu (08.12) paminimos Gaspadinės senelio (ankstesnio Šilų šeimininko ) 40-metų mirties metinės.

Birželis

Dėl didelio debesuotumo ir prasto ryšio su palydovais oro sklypo matavimas užtruko visą dieną

Pirmasis vasaros mėnuo – lietingas ir labai vėjuotas. Vilnių lietūs skandino tiesiogine to žodžio prasme, Žemaitijoje darganos taip pat buvo su kaupu. Stiprus vėjas vartė futbolo vartus ir po kiemą nešiojo kibirus. Škvalas net palydovinės antenos galvutę pasuko 🙁

Balandis

Raudona besileidžianti saulė prognozuoja šiltą rytdieną

Balandžio pirmąjį savaitgalį oras Lietuvoje sušyla iki rekordinių +22° (pasak Lietuvos meteorologų, absoliutus šilumos rekordas balandžio 2-ąją buvo užfiksuotas 2000 m. Varėnoje, kai oro temperatūra sieke 20,8 laipsnio), todėl sodybos sezonas šiais metais atidaromas tiesiog per Melagių dieną, nesulaukus, kaip įprasta, šv. Velykų.