Archyvai

Ežiukas žiūri teliką… bet ne sodyboje

Šitą ežiuko pozą praminėme „žiūri teliką“

Regis, sodyboje „turime“ į valias kokių tik nori gyvūnų – nuo mašalų iki šernų. Po žiemos randame vaismedžius briedžių aplaužytus, pavasarį – skersai išilgai kurmių išvagotas pievas, vasarą neatsiginame nuo moškių ir uodų, na, o rudenį būna ir taip,  kad begrybaujant gali ir už gyvatės uodegos užkliūti. Arba taip, kad šernai už gaspadorius bulves nukasa (beje, šiais metais nusileidome Babai ir vėl sodyboje, po kelių metų pertraukos, žaliuoja kelios vagos bulvių).

Eziukas ir Gaspadoriukas

Ežiukas ir Gaspadoriukas

Tačiau vieno gyvūnėlio Šiluose neturime – ežio. Varniuose, prie Babos namų toje pačioje vietoje kasmet vis randame ežį, tačiau pasiimti jo į sodybą nedrąsu – gal paliksime jo ežiukus našlaičiais. Pelių ir roplių sodyboje – sočiai, tad jam tikrai netektų badauti, bet kaip šį gyvūną laisva valia prisivilioti į sodybą vis dar laužome galvą.

2 komentarai Ežiukas žiūri teliką… bet ne sodyboje

  • Gapadorius

    Apie ežio lizdą – Selemonas Paltanavičius

    KAIP ĮRENGTI NAMĄ EŽIUI?

    Ežys – vienas iš mūsų kaimynų. Jis slapukas, todėl dažnai net neįtariame, kad ežys gyvena čia pat, sode ar kiemo pakraštyje.

    Dar sunkiau atspėti, kur yra ežio namai. Vasarą jais gali tapti kur nors dilgėlyne sunešta žolių krūva, tačiau kitu metų laiku, ypač žiemą, ežiui reikalingas saugus ir patikimas būstas. Kad žvėriukai neliktų benamiai, galime jiems padėti.

    Pastatykime ežiams namus. Tam reikės tvirtų medžiagų – akmenų, plytų, lentų. Iš pradžių turime surasti nuošaliausias mūsų kiemo ar sodo vietas. Tokį namą galima statyti po gyvatvore, serbentų krūmais, prie pastatų sienų ar tvorų, tačiau reiktų numatyti, kad jis čia stovės keletą metų. Dar vienas reikalavimas – vieta negali būti žemumoje, kad į namelį nepradėtų tekėti vanduo.

    Pasirinktoje vietoje iškasama apie 10–15 cm gylio ir apie 30 cm skersmens duobutė. Jos grįsti nereikia, nes pastatytą namelį išklosime šienu ir sausais lapais. Namelio sienos daromos iš plytų ar akmenų, kuriuos reikia suremti tvirtai ir nepalikti plyšių. Namelio aukštis viduje turi būti apie 20 cm. Jo stogą atstoja plokščias akmuo, grindinio plyta ar stora lenta. Namelį galima apkasti žemėmis, pridengti velėna. Anga apie 15 cm skersmens ir maždaug tokio pat aukščio.

    Pastačius namelį ežiams, neskubėkime jo tikrinti – tegul jis stovi ir laukia gyventojų. Jie gali įsikurti labai negreit. Tačiau jeigu ežiai jūsų pastatytame namelyje apsigyvens, tuo tikrai galėsite didžiuotis.

  • mare

    O gal ežiukai jau suaugo ir išgyventų savarankiškai? Įdomu, kur ir kokie būna ežių lizdai???

Parašykite komentarą