Archyvai

Koncertas kurmiams

Per Lietuvą ką tik praūžė nematyto nerėgėto masto vėjo audros. Ačiū Dievui, sodybos ši gamtos stichija visu smarkumu nekliudė, bet kibirai po kiemą visgi smagiai paskraidė 🙂

Kadangi viskas baigėsi laimingai, smagu pasidalinti „gerojo“ vėjo pritaikymo sodyboje patirtimi.

Sodyboje kurmiai visada būdavo dažni svečiai: vos tik spėji išlyginti kurmiarausius, po savaitės veja ir vėl skersai-išilgai išrausta. Šiemet pabandėm juos „išrūkyti“ su vėjo malūnėlių keliamu triukšmu ir vibracija.

Šių vėjo malūnėlių gamybai puikiai tinka plastikiniai alaus „bambaliai“. Viršuje butelio kamštis tegul lieka savo vietoje, o apačioje išgręžiama didesnio diametro skylė (20-25 mm), kad malūnėlis galėtų netrukdomai suktis aplink savo ašį. Sparnų mentims suformuoti atliekamas vienas vertikalus pjūvis per beveik visą butelio ilgį. Nuo šio pjūvio galų padaromi dar du trumpi įpjovimai – abu vienodo ilgio, su nedideliu paįstrižumu. Per šių įpjovimų galus daromas lenkimas į išorinę butelio pusę,  ir viskas – viena vėjo malūnėlio mentis jau gatava. Pagal tą patį principą padaromos ir likusios mentys. Jų bendras skaičius gali būti įvairus: ir 3, ir 4, ir 5, o malūnėlio sukimosi greitis visiškai nepriklauso nuo jų skaičiaus – tai lemia bendras menčių paviršiaus plotas. Mano patirtis rodo, kad didžiausias plotas išgaunamas malūnėlyje iš trijų menčių. Be to, tai ir paprasčiausiai pagaminamas, ir tvirčiausias variantas.

Na,  o po to tereikia tik įsmeigti į žemę ploną šakelę ir pamauti ant jos vėjo malūnėlį labiausiai „kurmingoje“ vietoje. Dėl didesnio efekto dar galima prie butelio pritvirtinti ir nedidelių žvejų naudojamų skambaliukų. Tokiais vėjo malūnėliais paženklinome visą kurmių lankomą teritoriją – jų prismaigsčiau netoli tuzino.

Šią vasarą kurmiarausių įprastose vietose jau nebebuvo. Ir tikėkimės, kad tai ne sutapimas, o jau vėjo malūnėlių „simfonijų“ nuopelnas.

3 komentarai Koncertas kurmiams

  • zenius

    sveiki, vejo maluneliai padeda, bet kaimyno sklype esantys tokie is bambaliu maluneliai kelia toki triuksma, kad pauksteliu nebesigirdi. Esme malunelio, ne triuksmas virs zemes, o vibracija, kuri persiduoda is besisukancio vejo malunelio i zeme. Kas vyksta virs zemes kurmio visai negasdina, o tik erzina kaimynus, o ir paciam tokios simfonijos nera smagu klausytis. Todel reikia ideti kiek daugiau darbo ir pasigaminti normalu, gal kiek ir brangiau, daugiau laiko uzimanti gamini.

  • Saulius

    Tai yra vėjo malūnas ant vertikalios ašies. Kad jis suktųsi, reikalingi sparnai. Įsivaizduokite sparno mentę kaip stačiakampį. Kad būtų lengviau, galite stačiakampio kontūrus ant butelio pažymėti flomasteriu. Jeigu padarytumėte pjūvius per visas stačiakampio kraštines, gautųsi langelis. O jums reikia padaryti ne langelį, o sparno mentę, todėl reikės išpjauti tik tris kraštines, o ketvirtą užlenkti.

  • Stanislava

    Labas.su didziausiu susidomejimu perskaiciau apie si „isradima“,deja pagal aprasyma,nelabai supratau kur pjaunami(Nuo šio pjūvio galų padaromi dar du trumpi įpjovimai – abu vienodo ilgio, su nedideliu paįstrižumu.) Labai malonu butu kad paaiskintumete aiskiau,o gal galima ir per skype susisneketi,tada gal net ir parodytumete.Esu labai dekinga uz si isradima jums,nieko panasaus neradau internete,tad likote vienintele mano viltis.
    Stanislava Minton

Parašykite komentarą