Archyvai

Aš noriu Velykas švęst, bet reikia sniegą kast

oru pronoze 2013

Sinoptikai pavasarišką orą šiemet žada tik antroje balandžio pusėje

Visokių pokštų apie šių metų žiemą prisiklausėme. Ir kad tris žiemos mėnesius imi, ketvirtą gauni nemokamai. Ir kad apskritai liks Lietuvoje tik du metų laikai – ruduo ir žiema. Ir kad populiariausiu šiais metais Velykiniu pasveikinimu tapo „Su Kalėdomis!“ Tačiau iš tiesų keistoka, kad balandžio mėnesį laukuose dar nesimato sugrįžusių gandrų, o miškuose – pražydusių žibučių. Ir nors šiandien Melagių diena, gausus sniegas ir šėlstanti pūga už lango – visai ne Balandžio 1-osios pokštas, o pati tikriausia tiesa, iš kurios galima ir Sniego senį nulipdyti.

Šiandien per radiją kelininkai nuolat skelbė pranešimus apie Lietuvos kelių būklę ir šios naujienos, kaip Balandžio mėnesiui, skambėjo tikrai neįprastai: „Kelmės rajone 50% rajoninių kelių neišvažiuojami“. Kad tai tikra tiesa patyriau pats kelionėje atgal į Vilnių, todėl sugrįžęs nutariau rimčiau pasidomėti Lietuvos hidrometeorologų pronozėmis, kurios, tiesą sakant, pavasariškos šilumos Balandžiui artimiausiu metu ir visai nežada:

Balandžio mėnesio vidutinė oro temperatūra numatoma 2,5° žemesnė už vidutinę daugiametę (vidutinė daugiametė 5,5 °C)

Nors, jeigu sinoptikų prognozės išsipildys, po žiemos iš karto ateis vasara:

Pavasario vidutinė temperatūra numatoma 1° aukštesnė už vidutinę daugiametę (vidutinė daugiametė 5,6 °C)

O kol kas jaučiuosi, kaip tam klipe „Aš noriu šventę švęst, bet reikia sniegą kast“… Ar teks sniegą kast ir po trijų savaičių? Būtinai atvažiuosime patikrinti.

1 comment to Aš noriu Velykas švęst, bet reikia sniegą kast

Parašykite komentarą