Archyvai

Gaspadoriški gaspadoriuko rūpestėliai

Donald Zolan "The Thinker". Donald Zolan is known as one of America's premier artists of young children

Paskutinį kartą lankantis sodyboje dar sukomės pavasarinių darbų verpetuose, o štai jau visu smarkumu atrieda atidunda vasariški darbai ir džiaugsmai.

Tačiau ar tikrai vasariškų darbų sodyboje prakaitas toks jau sūrus? Kokių širdžiai malonių darbų dažniausiai tenka griebtis, kaip apskritai leidžiamas laisvalaikis miško sodyboje? Bandydamas visa tai „atgaminti“, mintyse perbėgau per praėjusios vasaros patirtis: dešimtbalėje skalėje (nuo -5 iki +5).

Uodai ir musės – plius 2 balai. Taip, jų pilna visur, jų dėmesys nėra labai malonus, tačiau dabar be jokių problemų galima įsigyti įvairių priemonių, padėsiančių miesto inteligentui „išgyventi“. Patirtis rodo, kad veiksmingiausios iš jų – purškalai ir lipdukai, o įvairūs smilkalai efektyviai baido ten, kur tų rupūžgalvių ir taip nėra… O vabaliukais labai stropiai „pasirūpina“ ir paukšteliai, kurių giesmėmis vasarą galima mėgautis nuo aušros iki sutemų. Taigi, nėra to blogo, kuris neišeitų…

Maudynės ežere ar upelyje – plius 4 balai. Sunkoka būtų rasti sveiką žmogų, kuriam nepatiktų karštą vasaros dieną pūkštelti į gaivų vandenėlį, ar vakare, po visų darbų, nusimazgoti dienos rūpesčius ir prakaitą. Smagu dar ir dėl to, kad užsigrūdinus vasarą žiemą irgi bus kuo džiaugtis – nebereikės dalies atlyginimo iš karto pervesti vaistininkams.

Daržovės iš savo daržo, vaisiai iš savo sodo, uogos ir grybai iš miško – plius 5 balai. Jokie „ekokampeliai“ prekybos centruose nepasiūlys to, ką gali duoti kelios daržo lysvės. Žinoma, tai reiklauja ir šiek tiek triūso – reikia sėti ir ravėti, laistyti, saugoti nuo keturkojų ir dvikojų kenkėjų. Galima ir liaudies išmintį pacituoti – be šūdo nebus grūdo. Bet, galiausiai, žinai, kad savo organizme kaupi ne chemiją, o sveiką maistą ir vitaminus. O geresnės svorio kontrolės metodikos už darbą darže niekur kitur nerasi.

Vaikščiojimas basomis po žolę – plius 3 balai. Ganėtinai subjektyvus malonumas, bet kiekvienas turtingas tuo ką turime. Man – smagumėlis!

Kam žolės pjovimas, o kam darželių ravejimas – plius 3 balai. Puiki meditacijos priemonė, kuriai kartą per pora savaičių tenka paaukoti vieną savaitgalį. Reguliariai praktikuojant, šeimoje nebeliks jokių nekalbadienių, o vakare po darbų, visiems susėdus prie laužo su vyno taure rankoje ir žvelgiant į atsivėrusį gėlynų grožį, uodžiant šviežiai nupjautos žolės kvapą, apims tikrai geras jausmas.

Tiubeteika nuo saulės – plius 2 balai. Neturint sodybos, mažiau būtų progų nešioti šią prieš kelis metus dovanų gautą vilnonę kepuraitę nuo saulės. O nauda tai juk dviguba – ir galva apsaugota, ir daiktas nedulka padžiautas ant vinies.

Žiūrium, ką turim. Pavyko surinkti 19 pliusinių balų iš 30 galimų. Vasara pra(si)deda ir laimi… Belieka dar pridurti, kad gražiausios šeimos šventės švenčiamos, bendrai atostogaujama būtent vasarą. Nelieka nieko kito, kaip Kalėdų senelio prašyti, kad Lietuvoje vasara tęstųsi ne 3, bet 9 mėnesius 🙂

1 comment to Gaspadoriški gaspadoriuko rūpestėliai

  • Aš dar pridečiau gurmaniško maisto ragavimą. I sodyba, vynuoginių sraigių gal ir nenusišivesime, bet patiekalus pagardintus savo išaugintomis prieskoninėmis daržovėmis tikrai – garantuoju. O jų auga daugiau nei 10 rūšių: bazilikai, raudonėliai, čiobreliai, melisa, šalavijas, petražolės, kalendra, krapai, svogūnai, paletrūnas, garbanotosios mėtos, šaltmetės, kreinai, rozmarinas, agurklė ir t.t. Tam skirčiau net 4 su pliusu balus.

Parašykite komentarą