Archyvai

Iš „daržininkės“ dienoraščio. Apie motyvaciją

Kol neturėjome sodybos, apie daržininkystę neturėjau jokio supratimo. Visą laiką man tai buvo svetima sritis, ir visiškai ji netraukė. Tačiau pradėjus labiau domėtis maisto gamyba, supratau, kad skaniai ir sveikai galima pagaminti tik iš ekologiškų daržovių. Tai buvo didelė motyvacija pačiai jas užsiauginti.

Daržoves auginamės patys, o uogas ir grybus pasirenkame miške. Dabar jau net neįsivaizduoju, kaip galėčiau savo šeimynai gaminti iš parduotuvės daržovių. Aš labai džiaugiuosi, kad ir mano penkerių metų sūnus labai noriai jas valgo. Tokius patiekalus iš daržovių jis vadina „ratatuliais“.

Didieji mano pagalbininkai tiek patarimais, tiek konkrečiais darbais yra Alytaus seneliai ir Varnių baba. Tačiau visus galutinius sprendimus priimu pati, o tai reiškia, kad turiu puikiai išmanyti daržininkystės ypatumus. Mano daržų valdą sudaro apytikriai 6 arai. Auginu morkas, burokėlius, pupeles (nuo šparaginių iki paprastų), brokolius, kalafiorus, kopūstus, svogūnus, česnakus, įvairias salotas, špinatus, juoduosius ridikus, cukinijas, braškes ir apie 18 prieskoninių daržovių. Pastarosios ypač reikalingos mūsų gurmaniškiems patiekalams pagardinti. Pomidorus, agurkus atsivežu iš savo mamos daržo. Taip pat atsivežame ir žirnių, nes jų sodyboje negaliu sodinti, kadangi tai labai puikus jaukas šernams. Mano mama minėjo, kad bulves ir žirnius šernai užuodžia už kelių kilometrų, taigi, jei nenorime, kad vasarą iškultivuotų žemę mūsų „kaimynai“, tenka to malonumo atsisakyti.

Vėliau atradau ir daugiau motyvacinių priemonių, kodėl reikia užsiimti daržininkyste:

Pirma – sodyboje kažkokiu darbu reikia užsiimti, ir šis užsiėmimas turi būti išskirtinai mano.
Antra – mėgausimės skaniais patiekalais iš šviežių daržovių kasdien .
Trečia – kokio nori daržo dydžio , tokį ir pasidarai, niekas tavęs neverčia daryti kitaip.
Ketvirta – nauja ir labai įdomi patirtis, pradedi domėtis dirvožemio tipais, kenkėjais, mėnulio fazėmis, naujausiomis sėklomis, tręšimo būdais, įrankiais, agroplėvelėmis ir t.t. O man tai kardinaliai kita sritis, kuri tiesiogiai nesisieja su mano darbu, nebent kūrybiškumo prasme.
Penkta – visada matysi rezultatą: tiek žaliavos , tiek gurmaniškų patiekalų pavidale.
Šešta – paaiškėjo, kad, ravėdama daržą, stiprinu pilvo presą ir tokiu būdu nuo pilvo puikiai tirpsta kilogramai 🙂

Bet yra ir viena de-motyvacinė priemonė. Dirbant darže, dažnai plyšta guminės pirštinės, todėl gerokai dažniau reikia lankytis pas pedikiūrininkę manikiūrininkę 🙂

2 komentarai Iš „daržininkės“ dienoraščio. Apie motyvaciją

  • 🙂 🙂 Originaliame Loretos tekste buvo truputį kitokia pabaiga; čia aš įkeldamas šį įrašą pademonstravau savo žinias ir literatūrinį talentą

  • mare

    Aš, kaip kaimo Marė, esu išsižiojusi: pasirodo, ir ant kojų galima užsimauti gumines piršines…:))

Parašykite komentarą