Archyvai

Kas geresnio per Kalėdas?

Prūdas

Mįslė: kas pavasarį pilnas, o vasarą tuščias? Atsakymas: prūdas mūsų sodyboje

Iki Kalėdų – vos savaitė, o didžiąją Lietuvos dalį kasdien merkia lietūs. Tuo tarpu Žemaitijoje vaizdelis primena pačią tikriausią žiemą – pusnys siekia kulkšnis, o vandens telkinukus kausto ledas.

Žinoma net ir čia šaltis kaulų nelaužo, todėl sniego nors ir nemažai, tačiau aukščiau pakilus saulutei jis bemat virsta šlapia balute. Ir kuo labiau sniegas tirpsta, tuo sparčiau pilnėja vandens telkinukas. Jau dabar jame vandens yra daugiau nei pavasarį, nors vasaros pabaigoje ir buvo beveik visai išdžiūvęs.

Taigi, tikrai nesitikėjau, kad prūdelis bus pilnas vandens dar šiemet. Tačiau ne veltui kalbama, kad Kalėdos – stebuklų metas. Ir labai norėtųsi, kad šie stebuklai tęstųsi visus ateinančius metus ir vandens prūdelyje niekada nepristigtų.

3 komentarai Kas geresnio per Kalėdas?

  • mare

    įdomiai atrodo prūdelis – lyg kažkieno bevyzdė akis…, o gal kiek primena kibiną 🙂

  • Loreta

    Manau, kad čia pati geriausia vieta švęsti Kalėdas, tik va pirtelės nėra..

  • Sveiki, ekovasaristai, Aukštaitija šiandien irgi nubudo kaip iš pieno plaukusi, bet tai – katino ašaros. Sakome: o kad šiandien jau būtų kalėdos, tai gražios…Vakar vos spėjau apšildyti vieną šulinį, į kur renkasi nutekamasis vanduo iš namo ir kur stovi kanalizacinis siubrliukas. Mat, bijau, kad neįšaltų… Bet mano baimės ankstyvos: lauke vistiek +

Parašykite komentarą