Archyvai

Laikykimės darbo saugos taisyklių!

Svetimkūnis, lėkdamas dideliu greičiu, pramuša akies obuolio apvalkalus ir dažnai pats patenka į akies obuolio vidų. Tokie sužeidimai sukelia didelius vidinius pakitimus akyje, kartu su krislu į akį patenka ir infekcija, sukelianti pūlingą uždegimą, dėl šių priežasčių akis gali apakti. Dažniausiai susižeidžiama nesilaikant saugumo technikos taisyklių, nenaudojant individualių apsaugos priemonių, neatsargiai elgiantis su aštriais daiktais.

 

Šiandien lydėjau artimą žmogų į akių ligų centrą, kuriame išvydau kabantį stendą su laaaabai vaizdinga „pedagogine medžiaga“ apie saugų darbą. Šie vaizdai mane tiesiog pribloškė – tai įvairių metalo dirbinių nuolaužos, medžio atplaišos, vielos, kabliukai. Kai kurių dydis – virš 5 centimetrų. O daugelio šių nelaimių paprasčiausiai galima buvo išvengti naudojantis elementariausiais apsauginiais akiniais…

Kaip tai yra svarbu, esu patyręs ir savo kailiu, dirbdamas sodyboje miško pjovimo darbus. Vienas nupjautas medis virsdamas prispaudė po savimi jaunuoliuką. Genėdamas jo šakas, per savo neapdairumą, netikėtai atpalaidavau ir prispaustą medelį, kuris suveikė lyg katapulta. Staiga netekęs jį nulenkusios šakos svorio, medelis žaibo greičiu šovė į viršų, tuo pačiu sulaužydamas mano nosį. Galėjo baigtis ir dar blogiau, laimei, buvau su apsauginiais akiniais.

Turiu prisipažinti, kad esu dėkingas už šią pamoką. Nuo tada pačius „nekalčiausius“ medžio ir metalo pjovimo ar gręžimo darbus, darbus dulkėtoje aplinkoje arba su biriais produktais, atlieku tik užsidėjęs apsauginius akinius ar skydelį. Tie įvairiausių atplaišų ar krislų barkštelėjimai į stiklą (labai panašūs į garsus, kai siurbiant kilimą susiurbiamos šiukšlės) man tik patvirtina, kad tai verta daryti – net jeigu tenka dėl to dažniau braukti prakaitą.

Teigiama, kad akys žmogui suteikia 90 proc. informacijos apie jį supantį pasaulį, tik regėdami galime ne tik darbus dirbti, bet ir pasidžiaugti savo darbo rezultatais. Liaudies išmintis sako: „protingi mokosi iš svetimų klaidų, o kvailiai – iš savų“, ir ji pukiai apibendrina ir šito įrašo pagrindinę mintį.

3 komentarai Laikykimės darbo saugos taisyklių!

  • patarėja

    visaip būna, kartais ir daktarai nebepadeda… Belieka tik pačiam tapti patarėju :)))

  • Taaip, tokiems tik daktarai jau tepadeda…

  • patarėja

    va va, kol savo kailiu neišbandai, tai ir geriausi pamokymai nepadeda…
    Gerai yra pasakęs B. Franklinas: „žmonėms, nesiklausantiems patarimų, neįmanoma padėti“

Parašykite komentarą