Archyvai

Mėnulio fazių įtaka darbams sodyboje

Akylesni skaitytojai galbūt jau ir pastebėjo, kad kairiajame EKOVASARA.LT stulpelyje atsirado mėnulio fazių įskiepis. Turbūt, visi esame ne kartą girdėję patarimus, kad tam tikrus sodo/daržo darbus reikia atlikti atsižvelgiant į mėnulio fazes. Ankščiau į tai visiškai nekreipdavau dėmesio, tačiau dabar nutariau pasidomėti plačiau.

Visi žinom, kad yra keturios pagrindinės mėnulio fazės: Jaunatis, Priešpilnis, Pilnatis ir Delčia. Astrologai suskaičiavo, kad kiekviena fazė tęsiasi apie 7,4 saulės paros ir pasikartoja kas 29,5 paras. Atskirose fazėse saulės ir mėnulio gravitacinės jėgos skirtingai veikia žemę. Per Jaunatį saulė ir mėnulis išsidėsto vienoje linijoje, todėl jų traukos jėgos sumuojasi ir veikia viena kryptimi, o žemėje pastebimi didžiausi potvyniai ir atoslūgiai. Per Pilnatį mėnulis sukelia savus potvynius, o saulė – savus. Per Priešpilnį ir Delčią mėnulio ir saulės gravitacinių jėgų poveikis vienas kitą neutralizuoja.

Mėnuliui pilnėjant (Jaunaties-Pilnaties fazėje), dėl gravitacinių jėgų sumavimosi žemėje viskas kyla į paviršių: daiktai tampa lengvesni, augalai greičiau auga, nes jų skysčiai kyla aukštyn. Tuo metu labai palanku sodinti arba sėti lapinius, vaistinius arba prieskoninius augalus bei daržoves, kurios augina valgomą antžeminę dalį (pvz. pomidorus, agurkus, kopūstus), taip pat visas gėles ir kitus dekoratyvinius augalus, kurie auginami dėl gražių lapų ar žiedų. Šioje mėnulio fazėje surinktas uogų ir vaisių derlius būna ypač kokybiškas.

Mėnuliui dylant (Pilnaties-Jaunaties fazėje), traukos jėgos slopsta, todėl viskas sunkėja – skysčiai teka žemyn, augalai poilsiauja. Šiuo metu geriau nejudinti šaknų, augalų nesodinti, tačiau šis laikas labai tinkamas genėjimui. Palanku sėti daržoves, kurios derlių subrandina po žeme (pvz. morkas, bulves, svogūnus).

Kai kurie sodininkai tiki, kad svarbi ne tik mėnulio fazė, bet ir mėnulio zodiako ženklas. Nesu didelis astrologijos žinovas, todėl paaiškinti šiuos santykius man būtų, deja, per daug keblu.

1 comment to Mėnulio fazių įtaka darbams sodyboje

Parašykite komentarą