Archyvai

Sodybos apsauga

Nors šiuo metu pats viduržiemis, bet sodyboje svečių netrūksta. Tai… pelės – maži, landūs gyvūnėliai, atkakliai visur ieškantys maisto. Net jei manęs sodyboje tuo metu nėra, apie jų vizitus sužinau akimirksniu – apie tai praneša apsaugos sistema, atsiųsdama SMS žiutę. Patogu ir ramu, kad tik tokie svečiai tesilanko sodyboje.

Tačiau vos prieš metus apie sodybos apsaugą net nepagalvojau. Buvau įsitikinęs – jeigu didelių vertybių nelaikom, tai vagims ir nebus įdomu. Tačiau atslinko, atsėlino krizė į Lietuvą, o su ja – pasikeitė ir ilgapirščių įpročiai. Atsirado „kriziniai vagys“, kurie rizikuoja net ir dėl nedidelio, tačiau užtikrinto grobio –  bet ko,  ką galima nesunkiai realizuoti, nunešti į lombardą ir panašiai. Taigi, kai kelis kartus iš eilės sodybą apšvarino – susimąsčiau apie apsaugą labai rimtai.

Pirmiausia pasirūpinau pasyvia apsauga – įstačiau langines, grotas, metalines duris. Įsigijau draudimą nuo pagrindinių rizikų – įsilaužimo, padegimo, medžio užvirtimo. Toliau – vietinė garsinė signalizacija su atidarymo ir vibro davikliais. Ir pagaliau – prijungimas prie apsaugos tarnybos pulto. Pridėjau truputį daugiau litų ir pasirinkau informavimo variantą ne tik su paprastu telefono skambučiu, bet ir su siunčiama SMS žinute su išsamiu protokolu. Šis sprendimas man atsipirko jau keliolika kartų, nes išvengiu greitojo reagavimo ekipažų vizitų (kiekvienas iš jų juk kainuoja) pagal niekinius atvejus – atsitūpus musei ant judesio daviklio ar  prabėgus pelei.

Na, ir, žinoma, visur, kur tik gerai matosi – ant durų, langų, tvoros – atsirado užrašai „Objektą saugo apsaugos tarnyba“. O visiems aplinkiniams pasistengiau rasti pretekstą šį faktą deramai paminėti ir užakcentuoti. Kaip ir dažniausiai tokiais atvejais būna, pasibaigia signalizacijos įrengimo darbai – pasibaigia ir vagių susidomėjimas. Tfu, tfu, tfu…

Ir pabaigai, jeigu jau apvogė – būtinai kvieskite policiją. Ji greičiausiai nieko neras, bet turės atlikti tam tikras būtinas procedūras – nuimti pirštų antspaudus, apklausti įtariamuosius. O tai gerokai atvėsina vagių susidomėjimą.

3 komentarai Sodybos apsauga

Parašykite komentarą